Haber

HAK-İŞ, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı

HAK-İŞ Genişletilmiş Liderler Konseyi, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle uluslararası kuruluşları ve toplumu davet eden bir bildiri yayınladı.

HAK-İŞ’ten yapılan açıklamada HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nun hazırladığı deklarasyona yer verildi.

Bildirgede, İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayarak, tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de sistematik bir şekilde soykırım yaptığı belirtilerek, şöyle denildi: “HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu olarak, hiçbir fikri olmayanların yanındayız. kutsallık, ahlak, çocuk, genç, yaşlı, kadın ayrımı yapmadan soykırım yapanlar.” “Terör devleti İsrail’i şiddetle kınıyor ve kınıyoruz.” Söylendi.

Bildirgede, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun Filistin’e ilişkin alınan kararları uygulaması gerektiği belirtilerek şu değerlendirmelere yer verildi:

“Başkenti Kudüs olan bağımsız ve coğrafi açıdan bütünleşmiş bir Filistin devletinin kurulması, Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı ekonomik ve insani sorunların ivedilikle ortadan kaldırılması, katil İsrail’in Gazze’ye uyguladığı insanlık dışı abluka, yasa dışı yerleşim faaliyetleri ve tarihi dokuya yönelik saldırıları.” İsrail’in işgalini, Filistin topraklarının işgalini, yerlerinden edilmesini ve yok edilmesini, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını ve Kudüs kentindeki tarihi yapıların tahrip edilmesini şiddetle kınıyor ve bu durumun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz. durdurulmalı.

Netanyahu başta olmak üzere Siyonist İsrail Devleti’nin tüm liderlerinin uluslararası savaş suçluları mahkemesinde yargılanmasını ve katliamların durdurulması için İsrail’e her türlü yaptırımın derhal uygulanmasını talep ediyoruz. “Filistin’e yönelik saldırıların bir an önce durdurulmasını, önce ateşkesin sağlanmasını, günlerdir aç ve susuz bırakılan, yardımlardan mahrum kalan Gazzelilere acil yardım ulaştırılması için uluslararası toplumun gerekli müdahaleleri yapmasını istiyoruz. İlaç ve her türlü insani yardım.”

HAK-İŞ’in Filistin ve Gazze halkına destek amacıyla mali yardım kampanyası başlattığı da açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu